Дозвіл на будівництво

Бюро технічної інвентаризаціїї

Дозвіл на будівництво приватного будинку Івано-Франківську

Оформлення дозволу являє собою відповідальний процес, до якого треба підійти дуже уважно. Не можна нехтувати на початковому етапі підготовкою документів, тому що потім через це можуть виникнути проблеми. Фахівці приватної компанії допоможуть розібратися в деталях, підготувати всі необхідні документи. Їх набір може відрізнятися в залежності від величини будинку.

Отримати дозвіл на початок будівельних робіт самостійно неймовірно складно, тому що існує безліч бюрократичних труднощів, клопотів, з якими незмінно доведеться зіткнутися. Щоб уникнути цього, треба просто заручитися підтримкою кваліфікованих професіоналів. Треба підготувати спеціальний паспорт забудови, який видається на основі проекту або ескізних намірів. Також потрібно отримати повідомлення про початок робіт.

Щоб будівництво приватного будинку було повністю законним, пройшло без проблем, треба підготувати дозвіл. Воно являє собою своєрідну гарантію того, що процес забудови буде проведено без проблем і штрафних санкцій.

Як отримати дозвіл на будівництво Івано-Франківську?

Існує два основних способи, серед яких самостійне оформлення і звернення до професіоналів. У першому випадку треба розуміти, що доведеться витратити багато часу на збір документів і відвідування різних інстанцій. До того ж може не вистачити елементарних знань основних процесів. Тому набагато простіше скористатися другим способом. Приватна компанія допоможе розібратися в деталях, підготувати потрібні документи. Дізнатися заздалегідь можна, скільки коштує дозвіл на будівництво, як довго він буде оформлятися і т. д. серед плюсів такого варіанту можна відзначити:
  • Оперативність підготовки документів.
  • Надійність.
  • Гарантію якісного вирішення проблеми.

Порядок отримання дозволу на проведення робіт по будівництву

Обов'язкового отримати цей документ перед початком робіт. Можливість зробити це з'являється лише після подання декларації. Якщо не виконати цю вимогу, то споруда може визнаватися самовільним будівництвом, що в свою чергу з великою долею ймовірності призводить до різних проблем, в тому числі припису до знесення або штрафів. Серед основних документів, які треба буде підготувати, слід відзначити:

  • Паспорт власника земельної ділянки, його ідентифікаційний код. Якщо існує одразу декілька співвласників, то документи має підготувати кожен з них.
  • Підготовка копії з генерального плану території, коли площа споруди знаходиться в межах 500 м2. Якщо площа більше, в силу вступають містобудівельні умови або обмеження.
  • Будівельний паспорт або ескіз намірів на виконання будівельних робіт. Коли площа перевищує 500 м2, треба надати архітектурний проект.
  • Отримання будівельного паспорта.
  • Повідомлення про те, що розпочинаються роботи. Повідомлення реєструється в будівельно-архітектурній інспекції за місцем проведення робіт.
Треба чітко знати, де отримати дозвіл на будівництво, щоб не виникало ніяких проблем в процесі.

З 2019 року видається на будинки, площею до 500 м2. Будівельний паспорт представляє собою документ, який дає можливість проводити роботи по зведенню споруди у повній відповідності до законі. Він складається з комплексу вимог до будівництва, розміщення. Там можуть міститися різні графічні, текстові матеріали, схеми:

  • Відображення об'єктів, які будуть побудовані. Якщо якогось об'єкту не буде в паспорті, він автоматично відноситься до категорії самочинного будівництва.
  • Зазначається відстань між спорудами, які плануються, межами земельної ділянки за сусідством. До уваги беруться не тільки споруди, які вже зведені сусідами, а й ти, які тільки заплановані.
Важливо, щоб дозвільна документація була оформлена грамотно. Це профілактика допущення помилок у розташуванні об'єктів.

Документи для отримання будівельного паспорта:

  • Заяву, яку складає сам замовник.
  • Копія документа, який підтверджує право власності. Вона повинна бути нотаріально засвідченою.
  • Проект.
  • Ескізні наміри.
  • Згода співвласників земельної ділянки, засвідчена в нотаріальній конторі.
Процес отримання документа регулюється законодавством України. Отримати будівельний паспорт можна протягом 10 робочих днів.
Давайте почнемо з консультації
Що в нас часто запитують
м. Івано-Франківськ, вул. Шашкевича 3
Наші контакти
Made on
Tilda